19 Gusht 2022

Kulturë

Hapet Muzeu i Burgut të Prishtinë

Prishtinë, 12 korrik - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) do të organizojë ceremoninë e hapjes së Muzeut të Burgut të Prishtinës. Në kuadër të ceremonisë së Muzeut do të hapet ekspozita e përkohshme... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 gusht 2022 - Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Shoqatën Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” për ndërtimin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Mitrovicë. (Hotel Palace në Mitrovicë, ora 10:00)

= Mbahet ceremonia solemne e vënies se gurthemelit të ndërtesës së re të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare “Dr.Nexhat Çuni” tek ish objekti i KRU “Mitrovica”. (Rruga “Bislim Bajgora” Mitrovicë, ora 12:00)