31 Maj 2020

Qeveria britanike shet hekurudhën “High Speed”

Londër, 22 qershor - Qeveria britanike ngriti shitjen e linjës hekurudhore me shpejtësi të madhe “High Speed 1”, që ndërlidh Londrën dhe tunelin nën La mansh.

Ministria e Komunikacionit, kumtoi se do ta shet shoqatën “HIS Limited”, që i takon hekurudhës publike të Britanisë, shkruajnë mediumet britanike.

Kalendari

Ngjarjet e datës 31 Maj 2020

- Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia e Partisë Demokratike të Kosovës, ora 16:00)