13 Nëntor 2019

Pr Solutions partnere e kompanisë për media

Prishtinë, 26 maj - Njëzet e gjashtë partnerë bashkohen me Tipik-un për të përmbushur nevojat tuaja për komunikim - nga evenimentet e deri te marketingu strategjik, ne jemi aty ku jeni edhe ju. Nga Turqia në Finlandë, si dhe në shumicën e vendeve ndërmjet tyre, fusha e ekspertizës në dispozicion të klientëve tanë është zgjeruar.

"Viti 2010 dhe horizontet tona të vazhdojnë të zgjerohen", thotë drejtori ekzekutiv i Tipik-ut, Juan Arcas. "Zgjedhja e profesionistëve mjaft të talentuar që punojnë në nivel vendor rrit aftësinë tonë për të organizuar evenimente në të gjithë Evropën dhe më gjerë."

Rrjeti i Tipik-ut i jep secilit partner një mundësi për të shkëmbyer përvojën lokale, njohuri të tregut dhe zgjidhje. Për Tipik-un, rrjeti u jep klientëve tanë dimensionin evropian për të cilin kanë nevojë. Në një botë ku menaxhimi i evenimenteve po lulëzon, në këtë partneritet nuk ka humbës.

Secili partner është një agjenci komunikimi e pavarur, e njohur mirë në tregun e saj të brendshëm. Shumë prej tyre, siç janë partnerët francezë dhe estonezë, janë të specializuar në menaxhimin e evenimenteve, të tjerë, siç janë ata nga Italia dhe Letonia, janë të përfshirë në marrëdhëniet me publikun. Por një gjë na bashkon të gjithëve: pasioni për përsosmërinë.

Kjo përsosmëri është përkryer gjatë 20 viteve të përvojës të Tipik-ut në fushën e komunikimit të korporatave dhe institucioneve.

Me vendndodhje në zemër të Bashkimit Evropian në qendër të Brukselit, Tipik-u ka një ekip të brendshëm prej 115 punonjësish nga 30 vende dhe mbledh së bashku artistë të arteve grafike, dizajnues uebi, përkthyes, menaxherë evenimentesh, një ekip audiovizual dhe një ekip redaksional. Këta ekspertë kanë punuar me kontratat e lidhura me një shumëllojshmëri të gjerë drejtorish të Komisionit Evropian, NATO-s, Parlamentit Evropian, si dhe me kompani të tilla si BNP Paribas në Francë, kanalet televizive në Belgjikë RTBF dhe Be-TV dhe Shoqatën Farmaceutike Belge.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 nëntor 2019

- Save the Children në bashkëpunim me Minstrinë e Arsimit dhe Institutin Pedagogjik organizojnë konferencën ndërkombëtare ‘Fuqizimi i Kujdesit, Zhvillimit dhe Edukimit në Fëmijërinë e Hershme’ që ka për qëllim të ofrojë mundësi për hartuesit e politikave, ofruesit e shërbimeve, përfaqësuesit nga akademia dhe akterë të tjerë, për t’u informuar dhe ndarë praktikat më të mira mbi rëndësinë e investimeve në kujdesin dhe zhvillimin e fëmijërisë së hershme. (Hotel Sirius, ora 9:30)

- Instituti Demokratik i Kosovës organizon tryezën e diskutimit lidhur me dy projekte të mëdha të Ministrisë së Infrastrukturës siç janë, rehabilitimi i rrugës Prishtinë - Pejë dhe Prishtinë - Mitrovicë ku edhe do të bëhet edhe publikimi i hulumtimit mbi arsyet e vonesave në punime në këto dy rrugë, i titulluar “Rrugë pa fund”. (Hotel Sirius, ora 10:00)

- Organizata "Voice of Roma, Ashkali and Egyptians" VoRAE organizon Festivalin Multikulturorë i pari i këtij lloji në Kosovë. (Hotel Emerald, ora 10:00)

- Grupi për Studime Juridike dhe Politike organizon tryezën e diskutimit me temë “Roli i vendimeve të Gjykatës Supreme në luftën kundër krimit dhe korrupsionit: Një thirrje për disiplinim të gjyqtarëve që marrin vendime të kundërligjshme”. (Qendra e konferencave Orion, ora 10:30)

- Në kuadër të fushatës “Jo drogë tek të rinjtë”, Task Forca Anti Drogë tek të rinjtë dhe siguri në Shkolla do të organizoj pritje për student, ku do të shfaqin prezantimet me njohurit e tyre lidhur me narkotikët, si dhe do të bashkëbisedojnë me Shefin e Task Forcës Anti Drogë. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 11:00) 

- Drejtori i Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prizrenti, Visar Shehu, do të mbajë konferencë për shtyp për ta njoftuar opinionin publik me më të rejat nga fusha e shëndetësisë. (Zyret e Shërbimit Urgjent, rruga Tirana në Prizren, ora 11:00)

- Ambasada e Francës në Kosovë mban konferencë për media në të cilën do të prezantojë edicionin e 19 - të Festivalit të Filmit Frankofon në Kosovë i cili organizohet në bashkëpunim me përfaqësitë diplomatike të Zvicrës, Belgjikës dhe Luksemburgut, Aleancën Franceze, Ministrinë e Punëve të Jashtme, si dhe Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës. (Salla e konferencave në Ministrinë e Punëve të Jashtme, ora 12:00)

- Teatri i Qytetit te Mitrovicës "Muharrem Qena" shfaq premierën teatrore “Kur treni vonohet”, me autor Osman Goranci dhe me regji të Artan Tmavës. (Qendra e Kulturës “Rexhep Mitrovica”, ora 19:00)