04 Mars 2021

Kinezët e “Geely” blejnë kompaninë “Volvo Cars”

Goteborg, 29 mars  – Kompania suedeze e prodhimit të automobilave “Volvo Cars” i është shitur sot kompanisë kineze “Geely”.

"Mund t´ju konfirmoj se sot është arritur një marrëveshje përfundimtare për shitjen e Volvos kompanisë kineze Geely", deklaroi Per-Aake Frobreg, zëdhënës i kompanisë “Volvo”, duke mos dhënë detaje të tjera.

 “Volvo Cars” ndodhej në pronësi të gjigantit “Ford”.

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Mars 2021

 - Guvernatori i BQK-së Femi Mehmeti takohet me përfaqësuesit e bankave. (Ndërtesa e BQK-së, ora 10:00 - mediat mund te marrin pamje)

- Oda e Mjekëve të Kosovës ndan mirënjohje për mjekët në pension dhe për institucionet shëndetësore që kanë kontribuar në luftën kundër Covid-19. (Amfiteatri i Telemjekësisë në QKUK, ora 10:00)

- Guvernatori i BQK-së Femi Mehmeti takohet me shoqatat e bizneseve. (Ndërtesa e BQK-së, ora 14:00 - mediat mund te marrin pamje)

- Dogana e Kosovës organizon konferencë për shtyp ku do të paraqiten rezultatet e doganës gjatë dy muajt e parë të vitit 2021 dhe luftimi i kontrabandës dhe informalitetit në muajt e fundit. (Drejtoria e doganës në lagjjen Emshir, ora 14:00)   

- Guvernatori i BQK-së Femi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)