25 Maj 2020

Hapet panairi i Hanoverit

Hanover, 19 prill - Ministri i ekonomisë Rainer Brüderle hapi mbrëmë panairin e Hanoverit. Në ekspozitën industriale të dytë në botë janë regjistruar më shumë se 4.800 sipërmarrje nga 64 vende.

Me këtë panairi i Hanoverit arriti sipas të dhënave të organizatorëve të tij nivelin e vitit të boom-it 2008. Vend partner është sivjet Italia.

Ministri italian për zhvillimin ekonomik Claudio Scajola kujtoi lidhjet e ngushta midis ekonomisë gjermane dhe asaj italiane.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Maj 2020

- Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në shenjë nderimi për të burgosurit shqiptarë të vrarë para 21 vjetësh viziton Burgun e Dubravës në Komunën e Istogut. (Burgu i Dubravës ora 10:30)