04 Korrik 2020

Gjenerata e re e Seat Leon

Paris, 27 dhjetor - Informatat e para rreth gjeneratës së re të Seat Leon nuk zbulojnë aq shumë, por bëjnë të ditur se dizajni përfundimtar i kësaj veture, është inspiruar me konceptin IBE Paris.

Sipas informatave të medieve spanjolle, gjenerata e re e Seat Leon, do ta ketë premierën në panairin e veturave në Frankfurt në shtator të vitit 2011.

Sipas informatave jo zyrtare, motorët të cilët priten të lëvizin këtë model, do të jenë ai 1.4-litërsh TFSI, pastaj 2.0-litërsh TFSI dhe 1.6-litërsh TDI, si dhe motorët e njohur 2.0-litërsh TDI.

Një risi tjetër do të jetë edhe ajo se njëri nga modelet e reja, do të ketë sistemin e tërheqjes me katër rrota.

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Korrik 2020

- Shoqata "Miqtë e Amerikës", do të organizojë aktivitet në nderim të 4 korrikut - Dita e Pavarësisë së SHBA ku aktiviteti fillon me pastrimin e sheshit Bill Clinton nga zjarrfikësat e Prishtinës. (Sheshit Bill Clinton, ora 10:00)

- Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi do të bëjë shenjëzimin e shtigjeve të biçikletave në hyrje të Fushë-Kosovës, te rrethi i kazermës “Adem Jashari”, bashkë me grupin e çiklistëve “Marakli t’biçikletave”. (Parkingu i Ministrisë së Infrastrukturës, ora 10:00)

- Në nderim të 4 korrikut - Dita e Pavarësisë së SHBA pjestarët e Qendrës së Mjekësisë Urgjente të Prishtinë do ta ngrisin flamurin. (Sheshi Bill Clinton, ora 11:00)
 
- Kryeministri merr pjesë në fillmin e fushatë së korrje shirjeve në Kosovë. (Zona Industriale në fshatin Shirokë, Komuna e Suharekës, ora 14:00)