26 Nëntor 2020

Dëmtohet gypi, rruga" Agim Ramadani" do mbetet pa ujë të pijshëm

Prishtinë, 1 tetor - Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" (KRUP) ka njoftuar se erdhi edhe muaji tetor dhe ende po ballafaqohen me dëmtime të gypave të ujit, që po shkaktohen nga kontraktorë e nënkontraktorë të ndryshëm të institucioneve.

Rruga" Agim Ramadani" në Prishtinë, nga ky moment do mbeten pa ujë të pijshëm.

Arsyeja është dëmtimi i sapo ndodhur i gypit të ujit nga ndërtues të rrugëve.

Ekipet e operimit dhe mirëmbajtjes janë në vendin e ngjarjes.


 

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Nëntor 2020

- Komisioni Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për lejet e hidrocentraleve në Republikën e Kosovës interviston drejtorin e Departamentit të mjedisit dhe ujërave, Muhamet Malësiu dhe drejtorin e Autoritetit të Rajonit të Pellgjeve Lumore Gani Berisha, nga Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 12:00)

- Kryeministri i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti dhe Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi marrin pjesë në përurimin e kompletit te veprave të prof. Anton Çettës. (Biblioteka Kombëtare e Kosovës, ora 12:00)

- Komisioni Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për lejet e hidrocentraleve në Republikën e Kosovës interviston Kryetarin i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 14:00)