30 Maj 2020

Azerbejxhani zbulon rezervë nafte prej 60 milionë tonësh

Baku, 20 mars - Në pjesën e Azerbajxhanit në Detin Kaspik është gjetur rezervë e re nafte.

Rezerva me kapacitet 60 milionë tonë është zbuluar 120 kilometra larg brigjeve të Azerbajxhanit, si rezultat i punimeve të përbashkëta me firmën norvegjeze Equinor, tha në një deklaratë kompania shtetërore e naftës e Azerbajxhanit, SOCAR.

Rezerva do të menaxhohet në mënyrë të përbashkët nga SOCAR dhe Equinor, thuhet në deklaratë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 Maj 2020

- Instituti Demokratik i Kosovës / Transparency International Kosova organizon konferencën për media ku do të shpalosen gjetjet preliminare nga monitorimi i aktiviteteve të prokurimit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë kohës së pandemisë. (Hotel Sirius, ora 11:00)

 

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyret e qendrore të Vetëvendosje, ora 17:00)