04 Mars 2021

Audi R8 Cabrio spyder, shitja në 2011

Frankfurt, 13 prill - Audi ka anuluar planet për të ndërtuar një R8 naftë, një lajm i mirë është ajo që definitivisht shkojnë përpara me një model të ri-top Spyder.

Informojnë se shitja do të nis në vitin 2011, makinë do të paraqesë një gjatësi të plotë-soft-top - mbajtjen e preferencave Audi për kulmet e pëlhurës dhe metalike.

Të dy motorët V8 V10 e Spyder do të jenë në dispozicion, dhe të gjitha të përfitojnë nga një motor të plotë gjatësi prej qelqi.

Për të bërë formimin V të qëndrojë edhe më shumë, është menduar një kit opsional ndriçimet do të ofrohen - duke lejuar pronarët të mësoj motor në lëvizje e lehtë e një kaloni.

Audi ka ndarë në Frankfurt të këtij viti Motor Show për debutimin e modelit, por ka mbetur i heshtur mbi çmimet.

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Mars 2021

 - Guvernatori i BQK-së Femi Mehmeti takohet me përfaqësuesit e bankave. (Ndërtesa e BQK-së, ora 10:00 - mediat mund te marrin pamje)

- Oda e Mjekëve të Kosovës ndan mirënjohje për mjekët në pension dhe për institucionet shëndetësore që kanë kontribuar në luftën kundër Covid-19. (Amfiteatri i Telemjekësisë në QKUK, ora 10:00)

- Guvernatori i BQK-së Femi Mehmeti takohet me shoqatat e bizneseve. (Ndërtesa e BQK-së, ora 14:00 - mediat mund te marrin pamje)

- Dogana e Kosovës organizon konferencë për shtyp ku do të paraqiten rezultatet e doganës gjatë dy muajt e parë të vitit 2021 dhe luftimi i kontrabandës dhe informalitetit në muajt e fundit. (Drejtoria e doganës në lagjjen Emshir, ora 14:00)   

- Guvernatori i BQK-së Femi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)