26 Shtator 2020

Industri

Zoellick: Ari të kthehet si para reference

Washington, 8 nëntor - Presidenti i Bankës Botërore Robert Zoellick ka deklaruar se sistemi i sotëm financiar ndërkombëtar duhet të ndryshojë dhe ta kthejë arin si pikë referimi në tregtinë ndërkombëtare. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2020

- Partia Socialdemokrate do të mbaj një aktivitet afër bankës "Pro Credit Bank". (Përballë rektoratit të UP-së, lagjia "Tre Sheshirat", ora 13:00)

- Platforma Bashkë-krijuese GërrGërr organizon ditën e dytë të programit, “Kuzhina Anasjelltas”. (Kino Bahçe, te Lumbardhi në Prizren, ora 18:00)

- Mbahet nata e dytë e edicionit të festivalit Lahuta, Okarina Polifionia. (Ambientet e Qendrës për zhvillimin e kultures tradicionale në Prishtinë, ora 18:30)