06 Korrik 2020

Industri

Fiat-i shpalli fitim kuartal prej 190 milionë euro

Milano, 22 tetor - Prodhuesi italian i automobilave FIAT publikoi se në kuartalin e tretë të këtij viti ka realizuar fitim neto prej 190 milionë euro, që ka të bëjë me rritjen e shitjes së kamionëve traktorë. Lexo

Coca-Cola me fitim të rritur

Washington, 21 tetor - Prodhuesi më i madh i pijeve joalkoolike në botë, kompania amerikane Coca-Cola rriti fitimin për tremujorin e tretë të vitit 2010 për 8,4... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Korrik 2020

- Oda Ekonomike e Kosovës do të mbajë konferencë të jashtëzakonshme për media lidhur me zhvillimet e fundit me përhapjen e pandemisë dhe ndikimet në ekonomi. (Objekti i Odës Ekonomike të Kosovës, ora 10:30) 

- Komuna e Rahovecit mban dëgjim publik me banorët e fshatrave Krushë e Madhe, Celinë, Nagavc për përgatitjen e buxhetit për vitin 2021 dhe kornizës afatmesme 2021-2023. (Objekti i Qendrës Rinore në fshatin Krushë e Madhe, ora 19:00)

- Komuna e Rahovecit mban dëgjim publik me banorët e fshatrave Hoçë e Vogel dhe Brestoc për përgatitjen e buxhetit për vitin 2021 dhe kornizës afatmesme 2021-2023. (Objekti i  Shkollës Fillore të Mesme të Ulët “Heronjtë e Kosovës” në fshatin Hoçë e Vogël, ora 20:00)