06 Korrik 2020

Industri

SHBA: Toyota paguan gjoba të reja

SHBA, 21 dhjetor - Kompania Toyota është dakorduar t’i paguajë 32.4 milionë dollarë gjobë Shteteve të Bashkuara, për t’i zgjidhur hetimet lidhur me dy probleme teknike që u paraqitën tek makinat që u tërhoqën nga tregu. Lexo

Hyundai i10 i ridizajnuar

Tokio, 18 dhjetor - Viti 2011 për modelin Hyundai i10 sjell edhe ndryshime në dizajn, ku pjesa e përparme është në përputhje me modelet ix35 dhe ix20,... Lexo

Modeli i ri i Touareg 3.0 V6 TDI CR

Frankfurt, 17 dhjetor - Dizajni shpërthyes i modelit të ri Touareg, qon lartë pritjet e pjesës së brendshme. Dhe ajo nuk dëshpëron: psh, ju mund të zgjidhni... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Korrik 2020

- Oda Ekonomike e Kosovës do të mbajë konferencë të jashtëzakonshme për media lidhur me zhvillimet e fundit me përhapjen e pandemisë dhe ndikimet në ekonomi. (Objekti i Odës Ekonomike të Kosovës, ora 10:30) 

- Komuna e Rahovecit mban dëgjim publik me banorët e fshatrave Krushë e Madhe, Celinë, Nagavc për përgatitjen e buxhetit për vitin 2021 dhe kornizës afatmesme 2021-2023. (Objekti i Qendrës Rinore në fshatin Krushë e Madhe, ora 19:00)

- Komuna e Rahovecit mban dëgjim publik me banorët e fshatrave Hoçë e Vogel dhe Brestoc për përgatitjen e buxhetit për vitin 2021 dhe kornizës afatmesme 2021-2023. (Objekti i  Shkollës Fillore të Mesme të Ulët “Heronjtë e Kosovës” në fshatin Hoçë e Vogël, ora 20:00)