02 Qershor 2020

Industri

Makinat e vogla dhe efiçente, prirje për 2011

Detroid, 3 janar - Automjetet elektrike kanë disa vite që janë hedhur në treg, por ekspertët e industrisë thonë se bateritë me efiçente, përmirësimi i cilësisë dhe pranueshmëria më e madhe nga ana e konsumatorëve mund... Lexo

Ford C-Max prezantohet në Detroit

Detroit, 31 dhjetor - Mini-furgoni i Ford-it në bazë të gjeneratës së re të Focus-it, do të prezantohet në panairin e veturave ‘Detroit Motor Show’... Lexo

Daimler Benz ndërton qendër të re

Frankfurt, 29 dhjetor - Ky është projekti model i Mercedes - Benz-it, përsa i përket menaxhimit që mbron ambientin në plan afatgjatë - qendra e automjeteve të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 Qershor 2020 - Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit në të cilën do të shqyrtohet kërkesa e 61 deputetëve për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla  C-301, ora 10:00 - mbledhja do të mbahet pa prezencën e mediave)

- Lëvizja Vetëvendosje nisë mbledhjen e nënshkrimeve për peticion “Duam Zgjedhje” (Sheshi “Nënë Tereza”, ora 10:00)

- Mbahet seanca e tretë e Kuvendit të Komunës së Gjilanit. (Holli i Gjimnazit Natyror “Xhavit Ahmeti” në Gjilan, ora 10:00) 

- Në kuadër të Javës së Gjelbër, Komuna e Prishtinës do të organizojë mbjelljen e drunjëve në lagjen Dardania. (Lagja Dardania, ora 11:00)

- Komisioni për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike, shqyrton Raportin vjetor të Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale për vitin 2019. (Ndërtesa e Kuvendit, C203, ora 11:00)

- Mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës ku pas mbledhjes, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së, ora 16:30)