02 Tetor 2022

Industri

Toyota mbyll fabrikën në Rusi

Moskë, 24 shtator - Kompania japoneze e automobilave Toyota ka mbyllur fabrikën në Rusi. Ministria e Industrisë dhe Tregtisë e Rusisë konfirmoi se fabrika e Toyota-s... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 tetor 2022 - Kryeministri Albin Kurti, bën homazhe te varri i profesorit Ejup Statovci. (Varrezat në Lagjen Arbëria, ora 9:00​)

- Bashkimi i Sindikatave te Parvarura te Kosovës mban konferencë të jashtëzakonshme për medie. (Qendra e Studentëve Salla “1 Tetori”, ora 14:00)