31 Maj 2020

Vihen në shfrytëzim burime të reja të gazit në Bullgari

Sofje, 5 nëntor - Në qytetin bregdetar bullgar Kavarna u vu fillimi i nxjerrjes së gazit nga burime vendëse, që ndodhen pranë qytetit dhe kepit Kaliakra.

Kryeministri Bojko Borisov tha, se me kapacitetin e vet nga 2.5 miliard metra kub gaz natyror burimet mund të sigurojnë afro 15 për qind nga gazi i domosdoshëm për nevojat e Bullgarisë.

Kryeministri përgënjeshtroi publikimet në disa media, se çmimi i gazit natyror mund të rritet vitin e ardhshëm. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 31 Maj 2020

- Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia e Partisë Demokratike të Kosovës, ora 16:00)