19 Janar 2020

Sulmohet një zyrtarë i ndërmarrjes Kosova Thëngjilli

Prishtinë, 15 dhjetor - Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka bërë të ditur se mbrëmë ishte sulmuar një zyrtarë i ndërmarrjes Kosova Thëngjilli e cila merret me shitjen e thëngjillit e që operon në hyrje të TC Kosova A.

 Skender Bucolli, drejtor i Departamentit për Marrëdhënie me Publikun dhe Komunitete në ka thënë së në lidhje me këtë ngjarje janë lajmëruar organet e rendit të cilët kanë arritur në vendin e ngjarjes dhe janë duke u marr me rastin.

"Prandaj, ky sulm nuk kishte të bëjë me Termocentralin Kosova A apo me punëtorë të KEK-ut", ka theksuar Bucolli.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 janar 2020 - Federata e Futbollit e Kosovës do të fillojë projektit zhvillimor “Elite Youth Development Programme U15”, i cili do të realizohet në të gjitha regjionet. (Fusha e mbuluar “Prince” në lagjen Arbëri në Prishtinë, ora 9:00)

- Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj merr pjesë në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”. (Qendra “BogdaniPolis”, Katedralja “Shën Nënë Tereza”, ora 10:00)

- Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të marrë pjesë në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”.  (Qendra “Bogdanpolis” në Prishtinë, ora 10:00)

- Teatri i Qytetit të Prishtinës 'Dodona' shfaq premierën për fëmijë “Fjalët magjike” nga Alba Loxha e në regji të Shkurtë Aliut e cila trajton nevojën e përdorimit të fjalëve magjike: “më fal”, “të lutem”, “faleminderit” etj., nga fëmijët. (Teatri Dodona, ora 12:00)