08 Dhjetor 2019

Punëtorët e KEK-ut në grevë dyorëshe, kërkojnë rritje pagash

Prishtinë, 22 shkurt –  Punëtorët e Korporatës Energjetike të Kosovës nga ora 10 deri ne orën 12 kanë mbajtur një grevë dyorëshe për shkak të anashkalimit nga instancat më të larta të vendit dhe menaxhmenti i Korporatës Energjetike të Kosovës për plotësimin e kërkesave të tyre.

Njëra nga kërkesat kryesore e punëtorëve të KEK-ut është ngritja e pagave në mënyrë lineare për të gjithë të punësuarit, kushte më të mira për punë dhe kërkesa tjera. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 dhjetor 2019 - Federata e pingpongut organizon 7 xhirot e TOP 8 për Senioret më të mira të Kosovës për vitin 2019. (Palestrae Sporteve në Prishtinë, ora 13:00)

- Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, mbanë konferencë për media. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 15:00)

- Mbahet koncert humanitar i Krishtlindjes me grupin muzikor amerikan "The Hall Sisters" ku fondet e mbledhura do të përdoren për familjarët nga Shqipëria që janë strehuar si pasojë e termetit. (Teatrin Kombëtar i Kosovës, ora 19:30)