02 Tetor 2022

Kryetari Hykolli vizitoi punëtorët grevistë të KEDS-it dhe KESCO-s

Prishtinë, 13 maj - Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës është duke e përcjellë me vëmendje grevën disa ditëshe të punëtorëve të KEDS-it dhe KESCO-s, dhe sot, Kryetari i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës, Dr. Atdhe Hykolli, vizitoi punëtorët grevistë të KEDS-it dhe KESCO-s.

Kryetari i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës, Dr. Atdhe Hykolli, i dëgjoi shqetësimet dhe kërkesat e punëtorëve grevistë dhe u zotua se Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të jetë krah tyre deri në realizimin e kërkesave duke u solidarizuar me ta deri sa Bordi dhe Menaxhmenti i KEDS-it dhe KESCO-s të reflektojë e të përmbushë kërkesat e tyre të arsyeshme.

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës përkrah fuqishëm kërkesat e arsyeshme të punëtorëve të KEDS-it dhe KESCO-s dhe pret që Bordi dhe Menaxhmenti i KEDS-it dhe KESCO-s t’i dëgjojë dhe t’i përmbushin kërkesat e arsyeshme të punëtorëve.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 tetor 2022 - Kryeministri Albin Kurti, bën homazhe te varri i profesorit Ejup Statovci. (Varrezat në Lagjen Arbëria, ora 9:00​)

- Bashkimi i Sindikatave te Parvarura te Kosovës mban konferencë të jashtëzakonshme për medie. (Qendra e Studentëve Salla “1 Tetori”, ora 14:00)