21 Korrik 2019

Diskutohen kapacitetet e energjisë së ripërtëritshme dhe kost-efektiviteti i tyre

Prishtinë, 25 qershor - Balkan Green Foundation (BGF), Instituti GAP, Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) dhe Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) organizojnë tryezën e rrumbullakët: "Kapacitetet e energjisë së ripërtëritshme dhe kost-efektiviteti i tyre".

Diskutimi do të përqëndrohet në progresin e deritanishëm të Kosovës në arritjen e objektivave të energjisë, mundësive për BRE-të, klimën aktuale për investime, si dhe kost-efektivitetin e tyre.

 Tryeza e rrumbullakët është një ngjarje e hapur që do të mbledhë politikbërësit, investitorët, bizneset dhe përfaqësuesit jofitimprurës të sektorit të energjisë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 21 korrik 2019

- Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në Akademinë Përkujtimore dhe në zbulimin e shtatores së atdhetarit, Shejh Myhedin Shehu, organizuar nën patronatin e Zyrës së Kryeministrit. (Afër Teqes së Madhe të Halvetive, Rahovec, ora 11:00)

- Mbahet dita e dytë e Prishtina Gastronomy Festival i cili ka për qëllim promovimin e gastronomisë shqiptare duke promovuar kuzhinën dhe traditat kulturore shqiptare. (Sheshi “Adem Jashari”, ora 12:00)

- Agjencia Kosovare e Privatizimit hap ofertat e shitjes se aseteve përmes likuidimit nr.49. (Hoteli Grand, ora 12:30)

- Kampistët e Kampit Ndërkombëtar vizitojnë Muzeun Etnologjik. (Muzeu Etnologjik i Kosovës, Rruga “Zija Prishtina”, Prishtinë, ora 18:30)

- Festivali Ndërkombëtarë i Filmit të Animuar - Anibar orgsnizon ceremoninë mbyllëse, ku edhe do të bëhen publik fituesit e garave të katër kategorive. (Kinema e hapur në qënder të qytetit të Pejës, Kinemanë “Urban”, ora 20:00)