04 Korrik 2020

Energjetikë

Tokio, me kufizime të energjisë elektrike

Tokio, 22 gusht - Ekonomia japoneze u godit rëndë nga tërmeti i fuqishëm i muajit mars, i cili u pasua nga dy goditje të tjera shkatërrimtare, cunami dhe kriza në centralin bërthamor të Fukushimës. Kjo situatë pati ndikim të madh në... Lexo

KEK konteston Ivanoviqin

Prishtinë, 16 gusht - KEK-u dëshiron të kontestojë komentet e fundit të bëra nga Oliver Ivanoviç (nga Ministria Serbe për Kosovë), të cilat ishin... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Korrik 2020

- Shoqata "Miqtë e Amerikës", do të organizojë aktivitet në nderim të 4 korrikut - Dita e Pavarësisë së SHBA ku aktiviteti fillon me pastrimin e sheshit Bill Clinton nga zjarrfikësat e Prishtinës. (Sheshit Bill Clinton, ora 10:00)

- Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi do të bëjë shenjëzimin e shtigjeve të biçikletave në hyrje të Fushë-Kosovës, te rrethi i kazermës “Adem Jashari”, bashkë me grupin e çiklistëve “Marakli t’biçikletave”. (Parkingu i Ministrisë së Infrastrukturës, ora 10:00)

- Në nderim të 4 korrikut - Dita e Pavarësisë së SHBA pjestarët e Qendrës së Mjekësisë Urgjente të Prishtinë do ta ngrisin flamurin. (Sheshi Bill Clinton, ora 11:00)
 
- Kryeministri merr pjesë në fillmin e fushatë së korrje shirjeve në Kosovë. (Zona Industriale në fshatin Shirokë, Komuna e Suharekës, ora 14:00)