11 Prill 2021

Energjetikë

Protestuesit djegin një faturë gjigante të KEK-ut

Prishtinë, 27 shkurt - Grupi i Qytetarëve të Organizuar në protesta kundër faturave të larta dhe shtrenjtimit të energjisë elektrike në protesten e sotme kanë vlerësuar se nëse qytetarët nuk paguajnë fatura atëherë KEK-u... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 10 Prill 2021

- Ervehe Gashi, Prokurore e Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore në Prizren mban konferencë për media, në të cilën do ta shpalosi të vërtetën, mbi gjithë manipulimrt e transmetuar ne emisionin “KallxoPërnime”.   (Hotel Sirius, ora 11:00)  

- Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) mban konferencë për medie me temë: “Disa nga veprimet më urgjente për Qeverinë Kurti II”. (Hotel Sirius, ora 11:00)

- Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës nga AAK-ja, Shemsedin Dreshaj, mban konferencë për medie, me temën: “Menaxhimi i pandemisë dhe vaksinat”. (Selia Qendrore e AAK-së, ora 12:00)