11 Prill 2021

Energjetikë

Bartja e aseteve te “Limaku” do të bëhet më 7 maj

Prishtinë, 3 maj - Komisioni Qeveritar i Privatizimit të Kompanisë Kosovare për Furnizim dhe Distribuimit të Energjisë (KKDFE) ka shqyrtuar të premten procesin e bartjes së kompanisë KKDFE në “Kosovo Limak Calik Energy” dhe ka konstatuar se... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 10 Prill 2021

- Ervehe Gashi, Prokurore e Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore në Prizren mban konferencë për media, në të cilën do ta shpalosi të vërtetën, mbi gjithë manipulimrt e transmetuar ne emisionin “KallxoPërnime”.   (Hotel Sirius, ora 11:00)  

- Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) mban konferencë për medie me temë: “Disa nga veprimet më urgjente për Qeverinë Kurti II”. (Hotel Sirius, ora 11:00)

- Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës nga AAK-ja, Shemsedin Dreshaj, mban konferencë për medie, me temën: “Menaxhimi i pandemisë dhe vaksinat”. (Selia Qendrore e AAK-së, ora 12:00)