21 Prill 2021

Energjetikë

Sot dhe nesër mbahet edicioni i 5-të i Green Business Expo

Prishtinë, 1 dhjetor - Klubi i Prodhuesve të Kosovës ka njoftuar se sot do te organizohet edicioni i 5-të e Green Business Expo i cili do të mbahet përgjatë dy ditëve. Duke marr parasysh rrethanat aktuale, Klubi i Prodhuesve të Kosovës ka vendosur... Lexo

KEK-u tejkalon planin e prodhimit

Prishtinë, 30 nëntor - Korporata Energjetike e Kosovë (KEK) ka bërë te ditur se ka mbyllur tremujorin e tretë të këtij viti me sukses. Përkundër... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 21 Prill 2021 - Mbahet seanca gjyqësore kundër të pandehurit Bleron Ramusholli për vepren penale 'Dhunimi'. (Gjykata Themelore në Ferizaj, ora 9:30)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere mban mbledhjen e radhës në të cilën do të behët shqyrtimi i Programit të Shpenzimeve të Radiotelevizionit të Kosovës dhe Kornizës Afatmesme të Shpenzimeve të Kuvendit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 203, ora 10:00)