24 Shkurt 2019

Zëvendës Presidenti i BERZH-it, Jürgen Rigterink viziton Kosovë

Prishtinë, 20 nëntor - Ministria e Financave ka bërë të ditur se sot do të vije për vizitë në Kosovë, Zëvendës Presidenti i parë i Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) Jürgen Rigterink i cili do të takohet me Ministrin e Financave Bedri Hamza.

Pas takimit do të këtë konferencë për media nga ministri i Financave Bedri Hamza dhe Zëvendës Presidenti i parë i Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, Jürgen Rigterink. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 shkurt 2019 - Mbahet kampionati ekipor në pingpong Liga e Parë e Meshkujve. (Pallati i Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ora 10:00)

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL të UÇK-së, organizojnë mbledhje komemorative, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-luftëtarit Halim Tolaj. (Salla e Asamblesë Komunale në Deçan, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media për çështjen e Lumbardhit në të cilën flasin nënkryetarja Fatmire Kollçaku dhe anëtari i Kryesisë në Pejë Taulant Kelmendi. (Takimi me gazetarë bëhet tek hotel "Dukagjini", ora 12:00)

 - Mbahet ceremonia e varrimit të ish-luftëtarit Halim Tolaj. (Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Kombit në fshatin Prejlep, ora 13:00)