27 Nëntor 2022

Ministri Murati viziton Portin e Durrësit

Durrës, 4 tetor - Ministri i Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati do të bëjë një vizitë në Portin e Durrësit së bashku me Ministren e Financave dhe Ekonomisë të Shqipërisë znj. Delina Ibrahimaj.

Ministrat do të shoqërohen nga Drejtorët e Përgjithshëm të Doganave të Kosovës Agron Llugaliu dhe Doganës së Shqipërisë Genti Gazheli.

Me këtë rast Ministrat do të inspektojnë punët në hapësirat e përbashkëta të punës, ndërsa me pas Ministrat dhe Drejtorët do të paraqiten për një konferencë para mediave të pranishme, me qëllim të shpalosjes së zhvillimeve më të fundit.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 nëntor 2022

- Në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe Kuvendit të Republikës së Shqipërisë. (Kuvendi i Shqipërisë në Tiranë, ora 10:00)

- Me rastin e Ditës së Forcës, Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës organizojnë “Ditën e Hapur’’ në të cilën do të marrin pjesë edhe udhëheqësit më të lartë shtetërorë, si dhe përfaqësuesit ushtarakë e diplomatikë të vendeve partnere. (Kazerma “Adem Jashari”, ora 12:00)