29 Mars 2020

Ministri Bislimi falënderoi shtetin belg për ndihmën e dhënë për Kosovën

Prishtinë, 28 shkurt - Ministri i Financave dhe Transfereve Besnik Bislimi priti sot në takim njohës shefin e Zyrës Diplomatike të Mbretërisë së Belgjikës në Prishtinë Jean-Louis Servais, ku diskutuan për proceset zhvillimore, ekonomike dhe financiare në Kosovë, si dhe për rritjen e bashkëpunimit ndërmjet dy institucioneve. 

Ministri Bislimi falënderoi shtetin belg për ndihmën e dhënë për Kosovën dhe gjithashtu e njoftoi Servais për procesin buxhetor, politikat fiskale, si dhe për zhvillimin ekonomik të vendit.

Ndërsa, shefi i Zyrës Diplomatike të Mbretërisë së Belgjikës në Prishtinë Jean-Louis Servais e uroi ministrin Bislimi për pozitën e re dhe shprehi  gatishmërinë e tij për ta ndihmuar Kosovën në proceset nëpër të cilat po kalon.

Kalendari

Ngjarjet e datës 28 mars 2020

- Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri viziton Drejtorinë e Arsimit për ta parë procesin e mësimit online. (Dejtoria e Arsimit në Gjilan, ora 10:30)

- Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri mban takim me Komitetin për mbrojtje dhe shpëtim kundër Covid-19 dhe Qendrën Operative Emergjente (Kampsui i Shkollave të Mesme në Gjilan, ora 11:00)

 

- Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia e PDK-së në Prishtinë, ora 16:30.