02 Qershor 2020

Kuvendi i Istogut mbanë dëgjim publik për Draft Buxhetin Komunal 2020-2022

Istog, 16 shtator - Kryesuar nga  kryesuesi i kuvendit  Quash Balaj  është mbajtur dëgjim publik i kuvendit me qytetarë për Draft Buxhetin Komunal për vitet 2020-2022.

Më këtë rast qytetarët u njoftuan lidhur  me Draft Buxheti Komunal për vitet 2020-2022 si dhe me planin e projekteve kapitale për  këtë periudhë për të cilat raportoi Hysni Maxharraj- drejtor i drejtorisë për Buxhet dhe Financa.

Qytetarët përmes kërkesave të tyre kontribuan që të kompletohet me kërkesat e tyre ky Draft Buxhetin Komunal 2020-2022.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 Qershor 2020 - Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit në të cilën do të shqyrtohet kërkesa e 61 deputetëve për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla  C-301, ora 10:00 - mbledhja do të mbahet pa prezencën e mediave)

- Lëvizja Vetëvendosje nisë mbledhjen e nënshkrimeve për peticion “Duam Zgjedhje” (Sheshi “Nënë Tereza”, ora 10:00)

- Mbahet seanca e tretë e Kuvendit të Komunës së Gjilanit. (Holli i Gjimnazit Natyror “Xhavit Ahmeti” në Gjilan, ora 10:00) 

- Në kuadër të Javës së Gjelbër, Komuna e Prishtinës do të organizojë mbjelljen e drunjëve në lagjen Dardania. (Lagja Dardania, ora 11:00)

- Komisioni për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike, shqyrton Raportin vjetor të Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale për vitin 2019. (Ndërtesa e Kuvendit, C203, ora 11:00)

- Mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës ku pas mbledhjes, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së, ora 16:30)