22 Shtator 2019

Kryetarët e Odave Ekonomike të Ballkanit Perëndimor vizitojnë Kosovën

Prishtinë, 25 maj - Ministria e Zhvillimit Ekonomik (MZHE) dhe Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) kanë bërë të ditur se një delegacioni i kryetarëve të Odave Ekonomike të Ballkanit Perëndimor do ta vizitoj sot Republikën e Kosovës.

Kjo vizitë e rëndësishme bashkon Kryetarët e Odave Ekonomike të Ballkanit Perëndimor bashkë me akterë tjerë të rëndësishëm, me qëllim të diskutimit të ideve konkrete që avancojnë bashkëpunimin rajonal.

Delegacioni do të vizitoj Parkun e Inovacionit dhe Trajnimeve në Prizren, i cili ka rëndësi të madhe në zhvillimin ekonomik të vendit, andaj ju ftojmë që ta përcjellni këtë ngjarje. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 22 shtator 2019

- Federata e pingpongut të Kosovës zhvillon garat ekipore në Superligën e Meshkujve. (Pallati i Sporteve në Prishtinë, ora 10:00)

- Instituti i Kosovës për Drejtësi me përkrahje të Departamentit të Shtetit Amerikan - Byrosë së Narkotikëve Ndërkombëtar dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit dhe NED-it, , do të mbajë konferencë për media, në të cilën do publikohet raporti: “Drejtësia administrative në Kosovë, ligji VS praktika”. (Hotel Sirius, ora 10:30)

- Përmbylljes Java e Kosovës për Zhvillim të Qendrueshëm dhe Java Europiane e Mobilitetit. (Tek monumenti Newborn, ora 12:30)

- Partia e Drejtësisë do të shënojë njëzet vjetorin e themelimit të Partisë. (Salla e Kuqe të Pallatit të Rinisë e Sporteve, ora 14:00)