24 Shkurt 2019

KDI prezanton rekomandimet për ndryshim të politikave në prokurim publik

Prishtinë, 7 dhjetor - Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka njoftuar se sot do të organizoj tryezën e diskutimit me temën “Integriteti, element kyç në prokurim publik”.

Në këtë tryezë do të shpalosen rekomandimet për ndryshim të politikave aktuale me qëllim të përmirësimit të praktikave në këtë proces të rëndësishëm për shpenzimin e parasë publike.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 shkurt 2019 - Mbahet kampionati ekipor në pingpong Liga e Parë e Meshkujve. (Pallati i Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ora 10:00)

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL të UÇK-së, organizojnë mbledhje komemorative, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-luftëtarit Halim Tolaj. (Salla e Asamblesë Komunale në Deçan, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media për çështjen e Lumbardhit në të cilën flasin nënkryetarja Fatmire Kollçaku dhe anëtari i Kryesisë në Pejë Taulant Kelmendi. (Takimi me gazetarë bëhet tek hotel "Dukagjini", ora 12:00)

 - Mbahet ceremonia e varrimit të ish-luftëtarit Halim Tolaj. (Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Kombit në fshatin Prejlep, ora 13:00)