13 Dhjetor 2019

Hapen 70 puse për ujë të pijes për familjet me kushte të rënda në Lipjan

Lipjan, 23 korrik - Komuna e Lipjanit organizon ceremonin e nënshkrimit të momerandumit të bashkpunimit mes Komunës së Lipjanit dhe Organizatës “Qatar Charity”.

Qëllimi i Memorandumit të Bashkëpunimit është hapja e shtatëdhjetë puseve për ujë të pijes, në vende të ndryshme publike dhe për familjet me kushte të rënda ekonomike në territorin e Komunës së Lipjanit.

Shtatëdhjetë grantet e vogla do te ndahen për familjet me kushte të rënda ekonomike në Komunën e Lipjanit për sigurimin e mdihmës për bujqësi.

Të pranishëm do të jenë Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, dhe përfaqësuesi i “Qatar Charity”, Khalid Abdulla M H Alyafei.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 14 dhjetor 2019

- Aleanca Franceze e Prishtinës me mbështetjen e Ambasadës Franceze organizon një punëtori gatimi për fëmijë me kuzhinierin francez Christophe Dovergne. (Aleanca Franceze, ora 10:30)

- Projekti i Tech Heroes organizon takimin e të rinjëve për të punuar në idetë e tyre me mbështetjen e ekipës së Akademisë jCoders dhe ekspertëve tjerë në fushën e IT. (Pylli i Arinjëve në Prishtinë, ora 10:30)

- Mbahet mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike te Kosovës. (Selia e LDK-së, ora 11:00 - mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

- Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë organizon konferencën për media ku do të bëhet publikimi i gjetjeve të Edicionit të nënte vjetor - Barometrit Kosovar të Sigurisë 2019. (Hotel Sirius, ora 11:00)

- Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, merr pjesë në Akademinë Përkujtimore për heroin Mujë Krasniqi - Kapuqi dhe 40 bashkëluftëtarët e tij. (Pallati i Rinisë, ora 16:00)