03 Qershor 2020

Forumi Ndërkombëtar Rinor për Punësim të Gjelbër nis sot në Gjakovë

Gjakovë, 3 tetor - Nën patronatin e Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mbahet “Forumi Ndërkombëtar Rinor për Punësim të Gjelbër 2019”.

“Forumi Ndërkombëtar Rinor për Punësim të Gjelbërt 2019, do të zhvillojë aktivitetin nga sot deri me 5 tetor 2019 dhe do te mbahet në Hotel “Pashtriku” në Gjakovë; 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Qershor 2020

- Mbahet mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë ku raporton Drejtorit te AKI-së Kreshnik Gashi lidhur me gjendjen e sigurisë gjate periudhës se pandemisë dhe situatën aktuale. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)  

- Kuvendi i Kosovës mban seancë për votimin  për votimin e Qeverisë. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00) 
   
- Komiteti Olimpik i Kosovës nënshkruan kontratën për Bursën Olimpike Tokyo 2020 me mundësin, Egzon Shala. (Zyret e KOK-ut në Shtëpinë e Sportit, 13:00)