16 Nëntor 2019

Mbahen aksione pastrimi në disa fshatra të Hasit

Dragash, 24 maj - “Let’s Do It” ka bërë të ditur së sot do të mbahen aksione pastrimi në disa fshatra të Hasit, me moton “Për një Has të pastër”.

Hapja e aktiviteteve do të bëhet në fshatin Gjonaj tek Ura e Drinit të Bardhë.

Përveç aksionit të pastrimit, do të mbahet edhe një ligjëratë me nxënës të këtyre fshatrave dhe të pranishëm të tjerë. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 nëntor 2019

- Me rastin e shënimit të Ditës së Avokatisë nënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit në mes të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës dhe Odës së Avokatëve të Kosovës. (Hotel Swiss Diamond, ora 10:00)

- Filarmonia e Kosovës mban konferencë për medie në lidhje me koncertin e radhës artistik. (Salla e Kuqe të Pallatit të Rinisë, 14:30)
 
- Me rastin e ndeshjes Kosovë - Angli, trajneri i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes mban konferencë për media. (Hotel Emerald, ora 16:15) 

- Zhvillohet stërvitja e Kombëtares së Kosovës. (Stadiumi ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, ora 17:00) 

- Kombëtarja e Anglisë do të mbërrijë në Kosovë. (Aeroporti “Adem Jashari” në Prishtinë, ora 18:30)

- Mbahet konferenca e Klubit futbollistik te Anglisë. (Hotel Emerald, ora 19:30)