04 Gusht 2020

Komuna e Prizrenit shpërndan motokultivatorë për fermerë

Prizren, 4 dhjetor - Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, do të merr pjesë në aktivitete të ndryshme që do të organizohen në kuadër të projekteve të Komunës së Prizrenit.

Së pari në parkingun e Komunës prapa Shtëpisë së Bardhë, do të bëhet shpërndarja e motokultivatorëve për fermerët përfitues nga thirrja publike e Drejtorisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural.

 Këtu prezentë do të jenë kryetari Mytaher Haskuka dhe drejtori Egzon Elshani, të cilët do të japin edhe prononcim për media lidhur me këtë projekt.

Më pas në fshatin Lukinjë të Hasit do të bëhet përurimi i objektit shkollor.

Këtu përveç kryetarit Haskuka prezent do të jetë edhe drejtoresha e Drejtorisë Komunale të Arsimit, Xhemile Thaçi Vezgishi, me ç'rast do të ketë edhe prononcime për media lidhur me këtë projekt.

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2020

- Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit shqyrton raportin vjetor të Akademisë së Drejtësisë, Agjencisë Kundër Korrupsionit dhe Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. (Salla e seancave plenare, ora 9:00)

 

- Riccardo Serri, Ushtrues i Detyrës së Shefit të Zyrës së BE-së në Kosovë do të dorëzojë 30 Ventilatorë të ICU, 200 Pulse Oximeters dhe 20 makina elektrokardiografike Ministrisë së Shëndetësisë në mbështetje të sistemit shëndetësor. (Live stream on facebook.com/EuropeanUnionInKosovo, ora 10:00)

- Mbahet mbledhja e Komitetit për Politikë dhe Financa e Komunës së Prizrenit. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal në Shtëpinë e Bardhë, ora 10:00)

-  Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton raportin e auditimit për Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Ministrinë e Diasporës dhe Investimeve Strategjike. (Salla e seancave plenare, ora 10:00)

- Mbahet takimi konsultativ rreth procesit për përgatitjen e programit të reformave në ekonomi 2021 - 2023. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P 38, ora 13:30)