23 Shtator 2018

Fillon fushata e vaksinimit të gjedhit kundër Sëmundjes Gungore të Lëkurës

Prishtinë, 11 prill - Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV) ka bërë të ditur se sot në fshatin Livaxhë, komuna Graçanicë, fillon zyrtarisht fushata e vaksinimit të kafshëve të llojit të gjedhit kundër Sëmundjes Gungore të Lëkurës (LSD).

 Hapjen e fushatës do ta bëj Kryeshefi Ekzekutiv i AUV-së Dr. Valdet Gjinovci.

Vaksinimin do të bëhet ne tërë territorin e Republikës se Kosovës, për të gjitha kafshët të llojit të gjedhit.

Informatat tjera për këtë fushat do të merren në teren në hapje të fushatës.  

Kalendari

Ngajrjet e datës 23 shtator 2018

- Mbahet ceremonia e hapjes zyrtare te Javes Evropiane te Sportit. (Hotel Swis Diamond, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyrët qendrore të Vetëvendosjes, ora 13:00)