24 Shkurt 2019

Ambasada e Francës promovon verërat dhe djathëra francezë

Prishtinë, 15 nëntor - Ambasada e Francës në Kosovë organizon mbrëmjen Beaujolais Nouveau, e cila është një mundësi për t’i shijuar verërat Beaujolais 2018,  shoqëruar me djathëra francezë, të gjitha në një atmosferë muzikore dhe miqësore.

Festimet e emërtuara "Beaujolais Nouveau" kanë një shtrirje ndërkombëtare nëpërmjet organizimit, në fund të vitit, të ngjarjeve festive në katër anët e botës.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 shkurt 2019 - Mbahet kampionati ekipor në pingpong Liga e Parë e Meshkujve. (Pallati i Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ora 10:00)

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL të UÇK-së, organizojnë mbledhje komemorative, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-luftëtarit Halim Tolaj. (Salla e Asamblesë Komunale në Deçan, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media për çështjen e Lumbardhit në të cilën flasin nënkryetarja Fatmire Kollçaku dhe anëtari i Kryesisë në Pejë Taulant Kelmendi. (Takimi me gazetarë bëhet tek hotel "Dukagjini", ora 12:00)

 - Mbahet ceremonia e varrimit të ish-luftëtarit Halim Tolaj. (Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Kombit në fshatin Prejlep, ora 13:00)