03 Gusht 2020

Shqipëria goditet serish sor nga tërmett me force 3.3 rihter

Tiranë, 28 nëntor - Shqipëria është goditur nga katër tërmete me force 3.3 rihter rreth orës 5 të mëngjesit të sotëm.

Edhe pse me fuqi të vogël, lëkundjet janë ndjerë për shkak se epiqendra ishte në zonën e Durrësit në tokë, por edhe në det.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Gusht 2020 - Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor, mbajnë porotestë simbolike (Para objektit të Qeverisë, ora 10:00)

- Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, sot do të vizitojë Inspektoratin Policor të Kosovës, ku do të pritet nga u.d Kryeshefi, Kushtrim Hodaj. (Ambientet e IPK-së në Hajvali.  ora 10:00)

- Pronarët e pishinave do ta mbajnë një protestë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, për t’i shprehur pakënaqësitë për mbylljen e pishinave nga ana e Qeverisë. (Sheshi “Skëndërbeu”, ora 14:00)