10 Gusht 2020

Kryeministri Hoti do të takoj sot presidentin, Emmanuel Macron

Paris, 7 korrik - Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka udhëtuar dje për në Paris, ku sot pritet të takohet me Presidentin e Republikës së Francës, Shkëlqesinë e tij Emmanuel Macron.

Pritja zyrtare që bëhet enkas për kryeministrin e Republikës së Kosovës në Pallatin Elize (Palais de l’Elysée) në Paris, Pallati presidencial i Francës, tregon kujdesin dhe përkushtimin e Presidentit Macron ndaj Kosovës dhe të ardhmes së saj euroatlantike.   

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)