07 Prill 2020

Ishulli Bali i Indonezisë goditët nga tërmet 6,6 ballë

Jakarta, 19 mars -  Sipas Agjencisë për Meteorologji, Mjedis dhe Gjeofizikë të Indonezisë (BMKG), epiqendra e tërmetit ka qenë në thellësinë 10 km, 273 km në jugperëndim të rajonit Kuta Jugore në Bali.

Në ishullin Bali të Indonezisë ka rënë një tërmet me madhësi 6,6 ballë sipas shkallës Rihter.

Agjencia për Meteorologji, Mjedis dhe Gjeofizikë e Indonezisë (BMKG) njoftoi se epiqendra e tërmetit është regjistruar në thellësinë 10 km, 273 km në jugperëndim të rajonit Kuta Jugore në Bali. 

Deri tani nuk është dhënë ndonjë informacion për të vdekur ose të plagosur nga tërmeti. Gjithashtu pas tërmetit nuk është dhënë alarmi për cunami.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Prill 2020 - Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri pret kryeministrin në detyrë, Albin Kurti. (Qendra Operative Emergjente tek kampusi i shkollave të mesme, ora 9:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli viziton Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në komunën e Ferizajt. (Ferizaj, ora 11:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli takohet me një grup biznesmenësh nga Ferizaj. (Ndërtesa e re e Komunës se Ferizajt, ora 12:00)

- Sindikata e Pavaur e Sektorit Privat të Kosovës mban takimi me ministrin e financave Besnik Bislimi. (Ndërtesa e Ministrisë së Financave, ora 13:30)