04 Korrik 2020

Botë

BE zgjat sanksionet ndaj Rusisë

Bruksel, 30 qershor - Bashkimi Evropian (BE) zyrtarisht zgjati sanksionet e saj kundër Rusisë edhe për gjashtë muaj tjerë. Udhëheqësit e BE-së në fillim të këtij muaji vendosën të zgjasin masat shtrënguese për shkak të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 Korrik 2020

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi Inspekton investimet në fushën e futbollit në fshatin Novosellë të Pejës. (Fshati Novosellë, ora 13:00)

- Kryeministri Avdullah Hoti pret në takim drejtuesit e institucioneve shëndetësore. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 13:00)

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi viziton shpellën “Bukuroshja e Fjetun”, promovim i turizmit kulturor. (Pejë, ora 13:30)

 - Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi viziton Garën ndërkombëtare e automobilizimit “Kulla 2020”. (Pejë, ora 15:30)