03 Gusht 2020

523 tërmete që nga goditja e madhe

Tiranë, 27 nëntor - 523 lëkundje të tokës që nga goditja e madhe e mëngjesit të djeshëm janë shënuar sipas Departamentit të sizmologjisë dhe Igjeum.

4 nga lëkundjet me magnitudë mbi 4.5 përfshirë edhe ngjarjen kryesore 6.3.

Ndërkohë 7 lëkundje janë me magnitudë 4-4.5. Rreth 17 lëkundje janë 3.5-3.9, dhe pjesa tjetër janë poshtë kësaj magnitudë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Gusht 2020 - Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor, mbajnë porotestë simbolike (Para objektit të Qeverisë, ora 10:00)

- Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, sot do të vizitojë Inspektoratin Policor të Kosovës, ku do të pritet nga u.d Kryeshefi, Kushtrim Hodaj. (Ambientet e IPK-së në Hajvali.  ora 10:00)

- Pronarët e pishinave do ta mbajnë një protestë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, për t’i shprehur pakënaqësitë për mbylljen e pishinave nga ana e Qeverisë. (Sheshi “Skëndërbeu”, ora 14:00)