14 Gusht 2018
Hoti: Propozimi i Thaçit për kufijtë po ushqen shpresat e serbëve Prishtinë, 14 gusht - Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka komentuar përsëri propozimin e presidentit Hashim Thaçi për korrigjim kufijsh. Në një postim në Facebook, Hoti ka shkruar se ky propozim i Thaçit ka ushqyer shpresat e serbëve që Kosova do të ndahet dhe një pjesë e saj do bashkohet me Serbinë. Lexo
EC Ma Ndryshe: Ta rikthejmë kalldrëmin! Prizren, 14 gusht - Sot është finalizuar iniciativa ‘’Ta rikthejmë kalldrëmin’’ e konceptuar nga pjesëmarrësit e Shkollës së Aktivizmit Urban në... lexo
Vetëvendosje hap dyert për të pritur bashkatdhetarët Prishtinë, 14 gusht - Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti bashkë me deputetë, anëtarë të Kryesisë dhe aktivistë të tjerë, do të presin... lexo