19 Janar 2020

Studentët e Fakultetit te Edukimit bojkotojnë mësimin

Prishtinë, 7 nëntor - Këshill Studentor i Fakulteti te Edukimit duke parë rrjedhën e ngjarjeve të cilat po i dëmtojnë studentët më meritor duke i anashkaluar nga bursa ka vendosur që të drejtat e studentëve t'i mbrojë me çdo kusht deri në  realizimin e kërkesave të tyre.

Kështu Këshill Studentor në koordinim me kryetarët e grupeve të studentëve nga të gjitha departamentet e Fakultetit te Edukimit, programet Bachelor dhe Master ka marrë vendim që sot ta bojkotojnë mësimin

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 janar 2020 - Federata e Futbollit e Kosovës do të fillojë projektit zhvillimor “Elite Youth Development Programme U15”, i cili do të realizohet në të gjitha regjionet. (Fusha e mbuluar “Prince” në lagjen Arbëri në Prishtinë, ora 9:00)

- Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj merr pjesë në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”. (Qendra “BogdaniPolis”, Katedralja “Shën Nënë Tereza”, ora 10:00)

- Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të marrë pjesë në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”.  (Qendra “Bogdanpolis” në Prishtinë, ora 10:00)

- Teatri i Qytetit të Prishtinës 'Dodona' shfaq premierën për fëmijë “Fjalët magjike” nga Alba Loxha e në regji të Shkurtë Aliut e cila trajton nevojën e përdorimit të fjalëve magjike: “më fal”, “të lutem”, “faleminderit” etj., nga fëmijët. (Teatri Dodona, ora 12:00)