12 Korrik 2020

Parlamenti Studentor kërkon që afati i nëntorit të jetë me dy provime

Prishtinë, 22 nëntor - Parlamenti Studentor i është drejtuar me kërkesë zyrtare Administratës së Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” që afati i nëntorit të jetë me dy provime.

Parlamenti Studentor kërkon që vendimi i Senatit të UP-së të zbatohet nga të gjithë dekanët e njësive akademike dhe udhëheqësit e departamenteve brenda fakulteteve përkatëse të UP-së.

Kalendari

Ngjarjet e datës 12 Korrik 2020

- Kryeministri Avdullah Hoti do të mbajë konferencë për medie. (Oborri i Qeverisë, ora 16:00)