03 Qershor 2020

ORCA publikon keqpërdorimet financiare në universitetet publike

Prishtinë, 1 nëntor - Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA) organizon tryezën e diskutimit me temën “Studentët përballë keqpërdorimeve financiare në universitetet publike”.

Në tryezë do të publikohet “Borgjezia Akademike”, raport hulumtues që përfshinë një analizë të detajuar për të ardhurat personale të stafit të rregullt akademik në universitetet publike të Kosovës. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Qershor 2020

- Mbahet mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë ku raporton Drejtorit te AKI-së Kreshnik Gashi lidhur me gjendjen e sigurisë gjate periudhës se pandemisë dhe situatën aktuale. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)  

- Kuvendi i Kosovës mban seancë për votimin  për votimin e Qeverisë. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00) 
   
- Komiteti Olimpik i Kosovës nënshkruan kontratën për Bursën Olimpike Tokyo 2020 me mundësin, Egzon Shala. (Zyret e KOK-ut në Shtëpinë e Sportit, 13:00)