26 Nëntor 2020

MASH pranon 215 tabletë nga OSBE

Prishtinë, 19 tetor - Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASH) ka bërë të ditur se sot do të bëjë pranimin e 215 tabletëve nga Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE).

Në ceremoninë e pranimit të donacionit do të marrin pjesë, Ambasadori i OSBE-së, Jan Braathu, ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj dhe zëvendësministri i Arsimit, Xhavit Rexhaj.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Nëntor 2020

- Komisioni Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për lejet e hidrocentraleve në Republikën e Kosovës interviston drejtorin e Departamentit të mjedisit dhe ujërave, Muhamet Malësiu dhe drejtorin e Autoritetit të Rajonit të Pellgjeve Lumore Gani Berisha, nga Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 12:00)

- Kryeministri i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti dhe Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi marrin pjesë në përurimin e kompletit te veprave të prof. Anton Çettës. (Biblioteka Kombëtare e Kosovës, ora 12:00)

- Komisioni Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për lejet e hidrocentraleve në Republikën e Kosovës interviston Kryetarin i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 14:00)