21 Prill 2021

Konkursi për studimet master në UP hapet më 24 tetor

Prishtinë, 21 tetor - Rektorati i Universitetit të Prishtinës, vendosi sot që konkursi për studimet master do të jetë i hapur që nga dita e hënë më 24 tetor.
 
Rektori i Universitetit, Mujë Rugova, njoftoi se në këtë konkurs mund të konkurrojnë edhe studentët e kolegjeve universitare private, por që do t’u nënshtrohen pesë provimeve shtesë.

Për vitin akademik 2011-2012, do të pranohen rreth 2 mijë e 500 studentë.

Çmimi për këto studime është 250 euro, ndërsa ligjëratat do të fillojnë gjatë muajit nëntor. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 21 Prill 2021 - Mbahet seanca gjyqësore kundër të pandehurit Bleron Ramusholli për vepren penale 'Dhunimi'. (Gjykata Themelore në Ferizaj, ora 9:30)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere mban mbledhjen e radhës në të cilën do të behët shqyrtimi i Programit të Shpenzimeve të Radiotelevizionit të Kosovës dhe Kornizës Afatmesme të Shpenzimeve të Kuvendit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 203, ora 10:00)