12 Korrik 2020

Aksion protestues lidhur me vendimet për avancime jo meritore në UP

Prishtinë, 21 nëntor - Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA) dhe ADMOVERE organizon aksionin protestues lidhur me vendimet e Këshillit të Etikës, për plagjiatura dhe avancime jo meritore në Univeresitetin e Prishtinës 'Hasan Prishtina'.

Para aksionit, Shkëlzen Gashi dhe Rron Gjinovci, përfaqësues të këtyre organizatave, do të bëjnë një adresim për media.

Aksioni do të mbahet sot para ndërtesës së Rektoratit të UP-së. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 12 Korrik 2020

- Kryeministri Avdullah Hoti do të mbajë konferencë për medie. (Oborri i Qeverisë, ora 16:00)