08 Dhjetor 2019

Arsim

Promovohet fjalori më voluminoz online Shqip-Serbisht

Prishtinë, 26 shtator - Ekipi i Kombëve te Bashkuara në Kosovë do te bëj promovimin e fjalorit më voluminoz online Shqip-Serbisht dhe Serbisht-Shqip, me rastin e Ditës Europiane të Gjuhëve. Fjalori prej 20,000 fjalësh është përpiluar... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 dhjetor 2019 - Federata e pingpongut organizon 7 xhirot e TOP 8 për Senioret më të mira të Kosovës për vitin 2019. (Palestrae Sporteve në Prishtinë, ora 13:00)

- Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, mbanë konferencë për media. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 15:00)

- Mbahet koncert humanitar i Krishtlindjes me grupin muzikor amerikan "The Hall Sisters" ku fondet e mbledhura do të përdoren për familjarët nga Shqipëria që janë strehuar si pasojë e termetit. (Teatrin Kombëtar i Kosovës, ora 19:30)