29 Janar 2023

Arsim

MASHT dhe SBASHK pajtohen rreth Kontratës së re Kolektive

Prishtinë, 15 shtator - Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Tekonlogjisë, Ramë Buja, ka takuar sot kryetarin e SBASHK-ut, Ali Shabnaj me bashkëpunëtorë, me ç`rast biseduan për krijimin e komisioneve nga ana e MASHT-it dhe SBASH-ut , të cilët do... Lexo

MASHT: LDK po spekulon

Prishtinë, 14 shtator - Divizioni për Vlerësim, Standarde dhe Monitorim (DVSM) në kuadër të Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT)... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 29 janar 2023

- Mbahet Konventa e VII zgjedhore e Rinisë Demokratike të Kosovës ku prezentë do të jetë edhe Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. (Klan Arena, ora 12:00)