07 Gusht 2020

Arsim

40 punonjës të arsimit në Ferizaj pa paga

Prishtinë, 11 prill - Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje! në Ferizaj ka njoftuar se 40 punonjës të arsimit në Ferizaj për një vit me radhë nuk kanë marrë asnjë cent për punën prej një viti. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Gusht 2020

 - Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit COVID-I9 nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës shqyrton planin operativ te punës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:30)

- Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së Ilir Murtezaj do të mbaj konferencë për media, në të cilën do të prezantoj aktivitetet e zhvilluara, si dhe rezultatet e arritura të ATK-së. (Qendra e Shërbimit të Tatimpaguesve, ish-ndërtesa e Gërmisë, ora 10:00)

- Vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Salla e Kuvendit, ora